Na czym polegają szkolenia z kreatywności?

Kreatywność polega na przekształcaniu nowych pomysłów w rzeczywistość. Kreatywność charakteryzuje się zdolnością postrzegania świata na inne sposoby, znajdowania ukrytych wzorców, łączenia pozornie niezwiązanych ze sobą zjawisk oraz tworzenia rozwiązań. Kreatywność obejmuje dwa procesy: myślenie, a następnie działanie.

Czym jest innowacja?

Innowacja to wdrożenie nowego lub znacząco ulepszonego produktu, usługi lub procesu, który tworzy wartość dla biznesu lub społeczeństwa.
Niektórzy mówią, że kreatywność nie ma nic wspólnego z innowacją - że innowacja jest dyscypliną, co oznacza, że kreatywność nie jest. Cóż, to nie prawda. Kreatywność jest również dyscypliną i kluczową częścią równania dotyczącego innowacji. Nie ma innowacji bez kreatywności. Kluczową miarą zarówno kreatywności, jak i innowacji jest tworzenie wartości.

szkolenie z kreatywnoci

Potrzeba szkolenia w zakresie kreatywności i innowacji

Większość z nas nie nauczyła się innowacji w szkole ani podczas zwykłych programów szkoleniowych z zakresu zarządzania. Potrzebujemy doświadczenia szkoleniowego, które jest proste, a jednocześnie angażujące i pełne wpływu. Liderzy muszą rozwijać swoje innowacyjne umiejętności przywódcze i reagować na pojawiające się wyzwania. Szkolenia kreatywności cieszą się dużą popularnością, szczególnie wśród osób, które chcą dokonać diametralnych zmian, lecz nie potrafią znaleźć oryginalnego pomysłu na zdobycie sukcesu. W związku, z czym potrzebują wiedzy specjalistycznej. Każde szkolenia kreatywności uczą:

Szkolenia z kreatywnego myślenia są unikalnym wprowadzeniem do tego, jak działa proces twórczy. Dzięki nim możesz dowiedzieć się, w jaki sposób pomysły są generowane poprzez efektywne wykorzystanie technik kreatywnego myślenia. Są one niezwykle praktyczne i interaktywne, prowadzony przez specjalistów w dziedzinie kreatywności. Szkolenia kreatywnością są dla osób, które:

Kluczowe wyniki i korzyści wynikające z udziału w szkoleniach

Punktem wyjścia dla szkolenia kreatywności jest "jak być kreatywnym". Znaczenie szkolenia w zakresie innowacji jest dobrze znane, ale kreatywność w pracy nie jest dziełem przypadku. Uczenie się, jak być bardziej kreatywnym, zaczyna się od zrozumienia procesu twórczego. Następnie dopiero uczymy się, jak używać i stosować kreatywne techniki myślenia. Rozwijają one nowe perspektywy, generują nowe pomysły i rozwiązują problemy.

Szkolenia w zakresie kreatywności są niezbędne dla przedsiębiorstw, które muszą osiągnąć i utrzymać przewagę konkurencyjną. Wiedza o tym, jak konsekwentnie generować nowe pomysły i wprowadzać inne sposoby myślenia, jest bardzo korzystna dla rozwoju każdej organizacji. Kreatywność nie jest tylko istotna; jest niezbędna.źródła:
http://www.modernarea.pl/szkolenia/kreatywnosc/