Jak zostać mówcą motywacyjnym?

Nawet jeśli masz cel i marzenie o byciu mówcą motywacyjnym, pamiętaj, że nie jest to takie łatwe do zrealizowania. Wymaga to wiele wysiłku i poświęcenia. To nie praca dla osób wrażliwych. Jednak wszystkiego można dokonać! Na świecie jest wielu osób, które zarabiają na życie jako mówcy motywacyjnego. Więc, dlaczego Ty nie masz być jedną z nich?

Mówca motywacyjny dzieli się swoim doświadczeniem i spostrzeżeniami na temat codziennego życia. Analizuje i wyciąga wnioski, a to wszystko po to, aby pomóc innym spełniać ich marzenia. Jaki jest doskonały mówca motywacyjny? To przede wszystkim osoba o wielkim sercu i jeszcze większym zasobie wiedzy. Już wiesz, że to praca dla Ciebie? A więc przyjrzyjmy się, w jaki sposób ją uzyskać:

mowa motywacyjna

Wybierz swój temat.

To jest dość oczywiste, ale musisz wiedzieć, o czym chcesz mówić. I nie zawsze jest to takie proste. Możesz mieć doktorat z komunikacji międzyludzkiej, ale bez wypracowania w sobie pewnych cech i wyznaczenia konkretnych celów niczego nie osiągniesz.

Gdy masz już swój temat, jak zamierzasz go przedstawić?

Powiedzmy, że pasjonują Cię kwestie środowiskowe. Cóż, to dość szeroki temat. Co dokładnie sądzisz o środowisku naturalnym? Co chcesz, jako mówca motywacyjny przekazać innym? W jaki sposób to zrobisz? Jasne, możesz tylko mówić, ale możesz także posłużyć się pewnymi badaniami, bazując na solidnych przykładach.

Czego najbardziej potrzebujesz, aby uczyć ludzi?

Co chcesz, aby publiczność zrobiła lub w co wierzyła w wyniku twojej przemowy? Czy chcesz, aby podjęli jakieś działania, które poprawią ich życie? Chcesz zmienić ich wiarę lub system wartości? W jaki sposób zmienią się ludzie z widowni po wygłoszeniu Twojej mowy?

Do jakiej grupy chcesz dokładanie przemawiać? Jako mówca motywacyjny powinieneś być dość elastyczny pod tym względem. Celem tej pracy jest nauczanie całego społeczeństwa, nie tylko jednej jednostki. Dlatego staraj się przemawiać zarówno dla dzieci, jak i osób starszych. Nie zapomnij jednak, aby dostosować temat i styl mowy do wieku swojej publiczności.

To pewne, że pracując, jako mówca motywacyjny chcesz nauczyć swoją publiczność czegoś nowego. Chcesz, aby miało to znaczenie dla ich życia i uważasz, że Twoje przesłanie w jakiś sposób przyniesie im korzyści. Jednak nie przekazuj im czegoś, co już wiedzą. Rzuć im nowe wyzwanie.

Publiczne przemówienia są dla większości ludzi dość stresujące, lecz mówca motywacyjny nie powinien się tego obawiać. Jednak jeśli po raz pierwszy występujesz nie chcesz zanudzić swoich słuchaczy, koniecznie będziesz potrzebował szkolenia. W tym celu podejmij współpracę z trenerem, który wesprze Cię w doskonaleniu umiejętności poprawnego i skutecznego mówienia.źródła:
http://arturpartyka.com.pl/