Jak wybrać szkołę rodzenia?

Ciąża i proces narodzin może wywołać u przyszłych matek niepokój i strach. Nawet jeśli masz już dzieci, przygotowanie ciała i umysłu do porodu nie jest łatwym zadaniem. Dlatego należy rozważyć, czy szkoła rodzenia będzie odpowiednim wyborem w kwestii Twojej edukacji. Istnieje wiele dostępnych opcji i czynników, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji. Odkryj, jaka szkoła rodzenia jest odpowiednia dla Ciebie w naszym pełnym przewodniku edukacyjnym znajdującym poniżej.

Czym jest szkoła rodzenia?

ciąża

Szkoła rodzenia przygotuje Cię psychicznie i fizycznie do porodu, umożliwiając partnerowi na zaangażowanie się w ten proces. Zajęcia mogą obejmować od jednodniowych intensywnych lekcji do tygodniowych zajęć, trwających kilka miesięcy.

Dlaczego miałabyś uczęszczać do szkoły rodzenia?

Gdzie znajdę szkołę rodzenia?

Zajęcia z edukacji porodowej zazwyczaj odbywają się w szpitalach, ośrodkach porodowych, gabinetach lekarskich lub domach prywatnych. Poproś swojego lekarza, aby polecił Ci sprawdzoną szkołę, znajdującą się w okolicy. O pomoc możesz zapytać również swoich przyjaciół, którzy mają dzieci.

Ile kosztuje szkoła rodzenia?

Podczas gdy koszty zajęć różnią się w zależności od wybranego typu i lokalizacji, średni koszt zajęć wynosi około 300 złotych. Sesje trwają zazwyczaj od dwóch do czterech godzin lub od sześciu do ośmiu godzin, jeśli jest to jednodniowy intensywny kurs.

Kwestie do rozważenia przed wyborem szkoły rodzenia:
źródła:
http://www.heget.pl/