Zmiany

Szanowni Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku,
jak już zapewne część z Państwa wie, w tym roku doszło do zmiany kierownika utw w Uniwersytecie Wrocławskim. Ja- podpisany niżej nie będę miał już zbyt wiele wspólnego z Państwa instytucją i nie będę prowadził moich autorskich zajęć, które zaproponowałem swego czasu, żeby moimi kompetencjami i wiedzą wzmocnić Państwa placówkę. Nie wiem też, czy będę u Państwa prowadził jakieś projekty unijne. W tej chwili czekają dwa na rozpoczęcie, ale muszę dobrze to przemyśleć, gdyż prowadzenie każdego takiego projektu to bardzo duże obciążenie dla koordynatora a mnie teraz wzywają inne obowiązki. Musi być też wyraźna zgodna nowej kierowniczki i udzielenie pełnomocnictw w tym zakresie. Współpracujący ze mną doktoranci i studenci będą indywidualnie ustalać z Panią kierownik nowe zakresy obowiązków.
Wszystko to, z czego państwo korzystacie wirtualnie, a co zostało zbudowane przeze mnie i moich przyjaciół, a później ożywione i rozbudowane przez Państwa- jak np ta strona, forum UTW czy grupa na facebooku, pozostają formalnie moją własnością, natomiast w sposób rzeczywisty należą do Państwa (za jakiś czas pozmieniają się tylko opisy stron i wskazanie praw autorskich). Nie przewiduję tu żadnych większych zmian ani ograniczeń- wręcz przeciwnie- zachęcam gorąco do korzystania i dzielenia się swoimi radościami i refleksjami. Są to rzeczy stworzone z myślą o was, więc mogą wam służyć dopóki sobie Państwo tego życzycie. Będzie mi miło również jak Państwo będziecie brać udział we współtworzeniu naszych treści, bo jak wiecie zawsze stawiałem na samorządność i demokrację. Trzeba też sobie uświadomić, że mają one dużą stosunkowo wartość (nie materialną lecz jeśli chodzi o prestiż)- nasza strona ma w rankingach storn taką samą pozycję jak strona główna Uniwersytetu Wrocławskiego a grupa na facebooku liczy już prawie 1500 osób.
Ja dziękuję za te 10 lat współpracy wszystkim zaangażowanym, podtrzymującym mnie w codziennej "drodze krzyżowej". Starałem się wykonywać moje obowiązki najlepiej jak potrafię, często może nadmiernie angażując mój czas, środki i wsparcie przyjaciół, współpracowników a nawet najbliższej rodziny, najczęściej pracujących woluntarystycznie dla Państwa instytucji. Mam nadzieję, że dzięki moim zajęciom i projektom oraz różnym pomysłom naukowym i działaniom edukacyjnym wiele osób poczuło się spełnionych i dowartościowanych.
Życzę Państwu wiele radości i przeżyć intelektualnych z nowym kierownictwem. I żeby utw w UWr, nie tylko utrzymał wysoki prestiż ale jeszcze go umocnił.
Wszelkiego rodzaju pytania wątpliwości lub uwagi w sprawach formalnych proszę kierować przede wszystkim do nowej kierowniczki oraz przewodniczącej rady naukowej
Aleksander Kobylarek